Człowiek i pies na porozumienia szlakach

A właściwie coś więcej niż dog trekking. Ale od początku. O co nam w tym wszystkim chodzi?    

A więc zgodnie z sugestią słowa, dog trekking to przede wszystkim długi spacer z psem. Spacer wspólny, wysiłek wspólny, poznawanie wspólne. I współpraca wspólna. Wspólny dzień z psem inaczej niż zwykle, bez myśli o pracy, o naglących terminach, o nieposprzątanym domu. Tu myślimy o psie i o sobie, o zespole jaki tworzymy. Wyruszamy w las, a nawet gubimy drogę. Przeżywamy przygodę z nutką rywalizacji. Chłoniemy pełną piersią otaczającą nas przyrodę. I uczymy się czegoś nowego. Poznajemy lepiej naszego psa, poznajmy inne psy, przyglądamy się ich problemom.

Nie bez powodu, zapraszamy na dogrekkingi psiaki ze schronisk. Nie bez powodu, przy ich okazji mówimy o adopcjach. Promocja adopcji, to towarzyszący cel tego projektu. Psy ze schronisk również staną na linii startu. I pokażą że są normalnymi psami. Psami z którymi robić można wszystko, lub prawie wszystko.  

Zauważycie zapewne na dog trekkingach kącik animacji i zabaw dla dzieci. Oczywiście to dla nas istotna sprawa. Nikt tak nie chłonie wiedzy jak dzieci. Jak je ukształtujemy, które ścieżki im wskażemy, takim rezultatem będziemy mogli się poszczycić za -naście lat.    

Kto bywał, ten wie że na naszych dogtrekkingach obowiązkowe są również pokazy psów pracujących, ratowniczych. Odkrywają one istotę psa, jego nieodzowność w wielu sytuacjach, przypominają o szacunku, szacunku dla zwierzęcia, dla życia, dla pracy.

A wszystko to dzieje się w wesołej atmosferze, o lekkim zapachu adrenaliny, z domieszką nadziei, i potężnej dawki radości i energii.                             

Już teraz zapraszamy Was na następne imprezy. Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładkach powyżej. Zajrzyjcie do galerii, zobaczcie jak to drewniej bywało.

Do zobaczenia na porozumienia szlakach!

Człowiek i Pies oraz SMPZ TRAVOIS o dogtrekkingu dla „Dzień dobry TVN”

 

Kategoria: