Jesteśmy grupą osób pochodzących z różnych miast Polski. Działamy w sferze pomocy dla zwierząt od 2005 roku. Mierząc się z problemami i trudnościami w zakresie pomocy bezdomnym zwierzętom, uznałyśmy że koniecznie stawiać musimy na edukację. Edukacja i zrozumienie problemu daje szansę na zmianę otaczającej rzeczywistości. Stąd wiele naszych działań skierowanych jest w stronę popularyzowania wiedzy na temat odpowiedzialnego posiadania zwierzęcia, zrozumienia jego potrzeb, oraz uzmysłowienia sobie własnego wpływu na to co dzieje się wokół nas. W zakresie swojej działalności propagujemy wiedzę w zakresie odpowiedzialności za zwierzę, behawioryzmu, zdrowia zwierząt, środowiska. Wspieramy kampanie społeczne, organizujemy imprezy sportowo-rekreacyjne, uczestniczymy w zajęciach z najmłodszymi, współpracujemy z innymi podmiotami w ramach organizacji konferencji oraz szkoleń. Pomagamy bezpośrednio zwierzętom- jeździmy do schroniska, poszukujemy domów dla zwierząt bezdomnych, a dla zwierząt chorych, zagrożonych poszukujemy domów tymczasowych, umieszczamy je w hotelikach, prowadzimy ich leczenie i socjalizację.

 

W połowie 2016 roku sformalizowaliśmy nasze działania rejestrując fundację.

 

W styczniu 2017 roku rozpoczęliśmy działania w kierunku organizacji wolontariatu w schronisku w Miedarach, którego celem jest planowanie i zorganizowanie weekendowych spacerów dla psów ze schroniska, aktywna promocja zwierząt do adocji, poszukiwanie domów tymczasowych dla psiaków w szczególnej potrzebie. Wraz z końcem roku, zakończono działania organizacyjne i od 1 stycznia 2018 Wolontariat dla Zwierząt ze Schronisku w Miedarach działa samodzielnie. Zapraszamy na profil wolontariuszy https://www.facebook.com/wolontariatmiedary   i zachęcamy do pomocy.

 

Zapraszamy do współpracy Wszystkich, którzy chcą zrobić coś dobrego dla zwierząt. Pól do działania jest mnóstwo, i na pewno każdy znajdzie w nich coś, co lubi robić. Kontaktujcie się z nami, nie czekajcie. Wyślijcie maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub zadzwońcie, tel. 605 965 955

 

Nasze działania na rzecz zwierząt opierają się na wolontariacie- nie pobieramy za nie wynagrodzenia. Na co dzień pracujemy zawodowo, mamy rodziny. Na wszystkie czynności które widzicie tutaj przeznaczamy swój wolny czas. Wiele z działań na rzecz zwierząt finansujemy z własnych, prywatnych środków. Jeśli chcecie się z nami skontaktować, a w danej chwili nie odbieramy, zadzwońcie później, wyślijcie SMS, lub napiszcie maila. Odezwiemy się na pewno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: