FAQ

Znajdź odpowiedź na swoje pytania w naszym FAQ poniżej

Fundacja realizuje zadania w zakresie pomocy bezdomnym zwierzętom, w szczególności pomocy bezdomnym psom które wymagają skomplikowanego, długiego leczenia. Zajmujemy się poszukiwaniem domów dla bezdomnych zwierząt, promocją adopcji, wspieraniem wolontariatu pracującego w obszarze pomocy zwierzętom w schroniskach, edukacją w zakresie odpowiedzialnego posiadania zwierzęcia, edukacją w zakresie ekologii i walki z bezdomnością zwierząt, organizacją eventów i szkoleń skierowanych do opiekunów zwierząt i wolontariuszy
Fundacja powstała 6 maja 2016 roku
Każda, nawet najmniejsza pomocy to cegiełka do zmiany. Zmiany życia, zdrowia, bezpieczeństwa bezdomnego psa. Pomóc możesz na wiele sposobów. Możesz wesprzeć nas finansowo, możesz zostać wolontariuszem w fundacji, może zmieniać życie psa zostając domem tymczasowym.
Aby zostać wolontariuszem, wystarczy chęć do działania i odrobina wolnego czasu. Potrzebujemy pomocy w zakresie ogłaszania psiaków i poszukiwania dla nich domów tymczasowych, pomocy w transporcie zwierząt, pomocy informatycznej, graficznej, fotograficznej. Być może jest jeszcze coś o czym nie wspomnieliśmy, a Ty masz pomysł na działanie? Skontaktuj się z nami. Nie zwlekaj.
Dom tymczasowy to niejednokrotnie „być albo nie być” dla bezdomnego psa. Jeśli jesteś osobą otwartą, masz czas i możliwości na to, by przyjąć pod swój dach bezdomnego psa na czas leczenia i okres poszukiwania nowego domu, zgłoś się do nas. Bardzo na Ciebie czekamy. Gwarantujemy Ci wsparcie i pomoc w każdym obszarze opieki nad psem
Jeśli przeanalizowałeś wszystkie „za” i „przeciw”, „silne i słabe strony” i już wiesz na pewno, że chcesz by Twoja rodzina powiększyła się o psa, jeśli jesteś przygotowany na przyjemności ale również problemy i wydatki związane z posiadaniem psa, jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, najbliższe kilkanaście lat Twojego życia będzie warunkowane przez opiekę nad psem i być może będzie tak, że część Twojego życia ulegnie zmianie, przejdź do punktu poniżej „Jak wygląda proces adopcji” i skontaktuj się z nami.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec condimentum vel ligula id auctor. Vestibulum at sapien volutpat, fermentum ligula sed, hendrerit lorem. Etiam sem libero, elementum at felis commodo, fermentum ultricies nibh. Quisque a nibh a mi molestie dignissim ac a orci. Nam feugiat turpis et ultrices iaculis. Curabitur consectetur urna eget enim hendrerit, ornare imperdiet justo consectetur. Proin a bibendum nibh, non ultrices neque.
Nikt nie wątpi w to, że największą przyjemnością dla psa jest spacer. Nie taki pięciominutowy dokoła domu – tylko taki z prawdziwego zdarzenia, dostosowany do potrzeb i kondycji psa, przyjemnie męczący, pozwalający odkryć nowe, ciekawe miejsca. Co więcej, wspólne przemierzanie przestrzeni oraz wspólny wysiłek fizyczny pogłębiają wieź pomiędzy psem i człowiekiem. Wszak wspólna praca jednoczy.

Dogtrekking to po prostu długi spacer z psem połączony z elementami marszu na orientację. Wygrywa ten zespół, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą trasę wyznaczoną przez organizatora. Na trasie znajdują się tzw „punkty kontrolne”. To właśnie w ich stronę należy się kierować by spisać hasło lub spełnić inny wymóg ustanowiony przez organizatora. O przebiegu trasy, sposobach zdobywania punktów kontrolnych oraz atrakcjach czekających na drodze do mety, organizator poinformuje zawodników podczas tzw. odprawy technicznej.

W dogtrekkingu biorą udział osoby zarówno nastawione na zaciętą rywalizację jak i osoby nastawione na przygodę i rekreacyjne zwiedzanie okolicy. Całej tej imprezie przyświeca zawsze jeden cel – DOBRA ZABAWA i zdrowa rywalizacja. Na pierwszym miejscu kładziemy zawsze nacisk na dobro psa, dlatego złamanie jakiegokolwiek punktu w regulaminie kończy się dyskwalifikacją zawodnika.

By wziąć udział w dogtrekkingu wystarczą tak naprawdę tylko dobre chęci. Różne dystanse – mini i mid, umożliwiają start każdemu zawodnikowi. I tak w ubiegłych latach, na dogtrekkingach można było spotkać osoby starsze i te młodsze, psy małe i bardzo duże czy nawet mamy z dziećmi w wózkach.

Proces adopcji nie jest tak skomplikowany jak mogło by się wydawać. Wszystkie te procedury są po to, byśmy mogli Ci doradzić, pomóc dobrać odpowiedniego psa do Twojego stylu życia, przygotować Cię na życie z nowym członkiem rodziny. Jeśli chcesz adoptować psa to:

1. Zadzwoń do nas i porozmawiaj o psie którego chciałbyś adoptować lub poproś byśmy wskazali Ci psa odpowiedniego właśnie dla Ciebie. 2. Wypełnij ankietę i odeślij nam ją na adres kontakt@czlowiekiepies.pl

Ankieta do pobrania tutaj: Pobierz

3. Poczekaj na kontakt naszego wolontariusza, który umówi się z Tobą na spotkanie przedadopcyjne. Na spotkaniu przedaopcyjnym porozmawiacie o psach, ich problemach i o tym na co powinieneś się przygotować jako świeży opiekun psa.

4. Po spotkaniu przedadopcyjnym i korzystnej weryfikacji umówisz się z nami na poznanie psa, podpisanie umowy adopcyjne i odbiór swojego nowego członka rodziny.

Umowa adopcyjna do pobrania tutaj: Pobierz

Jeśli w przypadku Twojego psa nie występują przeciwwskazania do długotrwałego wysiłku fizycznego – dogtrekking jest doskonałą formą aktywności dla Was obojga. Nie potrzebujecie specjalnego szkolenia, sprzętu czy wielotygodniowych przygotowań. W przypadku dystansu ok. 10-20 km każdy pies doskonale sobie poradzi – większym zmartwieniem zawsze jest kondycja człowieka. Ale zapewniamy – w doborowym towarzystwie każdą trasę przejdziecie z satysfakcją!

Na zawodach można zobaczyć zarówno psy rasowe jak i nierasowe. Drzewo genealogiczne nie ma tutaj najmniejszego znaczenia – liczy się zaangażowanie i wola walki. Coraz częściej spotykamy na startach psy pochodzące ze schronisk oraz adopcji, doskonale radzące sobie z trudami długiego marszu, zadowolone, szczęśliwe. Podczas Dogtrekkingu w Tychach w każdej z kategorii zostanie wyróżniony „najszybszy pies z adopcji”. Jeśli macie psiaka ze schroniska lub z adopcji zaznaczcie to w odpowiednim miejscu formularza rejestracyjnego.

Dogtrekking został stworzony z myślą o każdym z nas – zwykłym człowieku, opiekunie psa, potrzebującym odmiany od codzienności, odskoczni od wszechobecnej cywilizacji, pragnącym sprawdzić swoje możliwości fizyczne. Biorąc udział w dogtrekkingu masz szanse poznać nowe otaczającą nas przyrodę, nowe szlaki, poczuć piękno natury i jej wyjątkowość. Ten jeden czy dwa dni poświęcone tylko sobie i swojemu psu często pomagają odzyskać równowagę oraz energię do dalszej pracy. W każdym z nas tkwi potrzeba zmiany otoczenia, poznania nowych ludzi i przeżycia przygody swojego życia! Dogtrekking wciąga, tak jak wciąga przyjaźń, ciekawość i bycie „w przyrodzie”. Nie spędzaj tego dnia w domu – poznaj nowych ludzi i przeżyj coś wyjątkowego!
Chcemy pokazać, że na Śląsku, gdzie znajdują się liczne kompleksy leśne, istnieją miejsca idealnie nadające się do długich spacerów, eksploracji, poznania piękna dzikiej przyrody. Śląsk to nie tylko huty, kominy i dym. Śląsk to również piękne zielone połacie, które chcemy przed Wami odkryć i które chcemy Wam pokazać!

Aby „wystartować” w Dogtrekkingu w Tychach, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną, za pomocą formularza widniejącego na stronie organizatora. Można zgłosić się również na miejscu, w biurze zawodów. Na konto bankowe podane przez organizatora lub w kasie biura zawodów uiszcza się opłatę startową. W dniu imprezy należy potwierdzić swoją obecność w biurze zawodów i odebrać numer startowy zawodnika (należy pamiętać by przyczepić go w widocznym miejscu).

Pamiętajcie o książeczkach psów z ważnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie, gdyż sprawdzi je weterynarz na odprawie weterynaryjnej. Organizator sprawdzi również czy mamy z sobą wymagane w regulaminie wyposażenie. W czasie dekoracji otrzymamy pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy którzy uzyskali najlepsze czasy w każdej z kategorii (pierwsze trzy miejsca) otrzymają nagrody ufundowane przez sponsora. Również w każdej z kategorii wyróżnione zostaną „najszybsze psy z adopcji”. Na zakończenie – dla chętnych wspólne ognisko (radzimy przygotować kiełbaski) i pogawędki.

© 2021 CZŁOWIEK I PIES DESIGNED BY DESIGO ALL RIGHTS RESERVED.